Wykorzystanie dronów w budownictwie

O wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych mówi się ostatnio dosyć dużo. Słyszymy o nich w telewizji, radiu, czytamy w prasie. Jedni mówią o nich dobrze, inni ostro krytykują. My dziś skupimy się na zastosowaniu drona w budownictwie/deweloperce. Jest to branża, która coraz częściej kusi się na zdjęcia i/lub wideo z lotu ptaka.

Zaczniemy od tego, że niestety większość osób bez kwalifikacji nieświadomie łamie prawo poruszając się w przestrzeni powietrznej, przez co później zdarzają się wypadki, a nawet katastrofy lotnicze. Wykwalifikowany operator UAV-VLOS zapoznaje się z częścią teoretyczną, przechodzi wstępne badania, podchodzi do części praktycznej, a później do egzaminu. Jak go zda, może wykonywać komercyjne loty dronem i wie że każdy lot powinien zgłosić do odpowiednich służb.

 Wykorzystanie drona w branży budowlanej

Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań są zdjęcia z lotu ptaka. Dzięki nim możemy pokazać coś, czego nie zobaczymy z powierzchni ziemi. Gdy Deweloper planuje inwestycje, wie ile powierzchni i ile pięter będzie miał budowany budynek. My jako operatorzy drona, możemy wykonać usługę fotograficzną i zrobić zdjęcia np widoku z okna apartamentu znajdującego się na dziesiątym piętrze wieżowca, który de facto będzie dopiero budowany. Dzięki temu wzbogacisz swoją ofertę i część promocyjną. Takie zdjęcia świetnie sprzedają reklamujący apartament. Oprócz takich widoków, możemy wykonać fotografie, które pokazują prace rozbiórkowe, budowlane, a także na sam koniec zdjęcia wykonanej inwestycji. W ten sposób wykonujemy dokumentację zdjęciową, która często przydaje się zarówno Deweloperom, Inwestorom jak i Generalnym Wykonawcom. Materiał można wykorzystać np w prezentacjach multimedialnych lub w materiałach reklamowych.
Kolejnym wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego są zdjęcia do wizualizacji terenów inwestycyjnych. Dzięki nim projektant może pokazać od góry jak będzie się prezentowała dana inwestycja w otoczeniu.

Drugim zastosowaniem drona jest wykonanie filmów z lotu ptaka. Nagrania można wykorzystać dokładnie do takich samych celów jak materiał zdjęciowy. Dodatkowo można stworzyć film promocyjny do wykorzystania na prezentacjach, czy też w kampaniach reklamowych.

Oczywiście wykonany materiał można oddać w wersji surowej lub po obróbce. Wszystko zależy od wymagań postawionych przez Klienta i od tego, do czego dane zdjęcia lub filmy będą wykorzystywane.

Ogólnie zastosowań jest wiele, sprzęt jest coraz lepszy, więc póki nasza wyobraźnia działa, możemy wykorzystać potencjał dronów i wykonywać coraz lepsze materiały reklamowe. Jeśli byłbyś zainteresowany ofertą wykonania materiału foto i/lub wideo z litu ptaka to skontaktuj się z nami. Z pewnością dobierzemy ofertę pod Ciebie, z której realizacji będziesz zadowolony.
Czym jest reklama zewnętrzna?

Reklama zewnętrzna inaczej nazywana outdoor lub OOH (ang. Out Of Home) to nic innego jak reklama którą stosuje się najczęściej…

Zwiększamy portfolio wykonanych stron internetowych

Non stop zwiększamy ilość wykonanych stron www, które tworzymy od samego początku. Nim zaczniemy programować stronę, wykonujemy najpierw projekt graficzny,…

Znów atakują strony internetowe

Ostrzegamy przed wzmożonymi atakami na strony www. Dochodzi do nas coraz więcej wiadomości mailowych o nowych atakach na strony i…